SPORTOVNÍ AKCE

Florbalový SSL turnaj - 29. listopadu 2017

Florbalový SSL turnaj sehrály svitavské týmy středních škol ve sportovní hale Na Střelnici ve středu 29. listopadu. Družstvo SOU Svitavy zvítězilo nad borci z Gymnázia, SZŠ  a OA Svitavy. Gratulujeme našim vítězům a přejeme jim mnoho sportovních úspěchů i v  postupujícím okresním kole,  které se uskuteční 18. prosince  ve Svitavách.

Svitavskou středoškolskou ligu 2016/2017 jsme vyhráli MY!!!

Naši sportovci se v období od října do března účastnili Svitavské středoškolské ligy. Sportovní SSL probíhala ve Svitavské hale Na Střelnici.
Nejenže jsme se neztratili, ale ve všech turnajích jsme usilovali o nejvyšší pozice. V říjnu liga začala volejbalem, v listopadu pak kalendářní rok uzavíral turnaj ve florbalu. V obou turnajích jsme se umístili na druhých místech. Po novém roce jsme pak prokázali jednoznačnou dominanci v basketbalu a futsalu a první místa byla zasloužená.
A to znamené jediné: VÍTĚZSTVÍ!!! A gratulace ...

Že naší silnou stránkou je basket a fotbal jsem také potvrdili na Poháru 17. listopadu v basketbalu, který organizuje gymnázium a obhájili jsme loňské prvenství.
Obvodní kolo fotbalového Poháru Josefa Masopusta jsme vyhráli a v okresním kole jsme skončili druzí. Obvodní kolo v basketbalu jsme vyhráli a v okresním kole skončili druzí.

Závěrečné vyhlášení - SOU Svitavy vyhrálo Svitavskou středoškolskou ligu 2016/2017

Okresní kolo ve fotbale - 2. místo

SSL volejbal - 2. místo

Okresní kolo v basketbale - 2. místo

Sportovně turistický kurz

Je již tradicí, že se první ročníky každoročně zúčastní v prvních týdnech školy kurzu v rekreačním areálu Srnčí u Moravské Třebové. Tato společná akce je spojením tradičních i neobvyklých sportů, turistiky a zábavy.
Kromě turistické vycházky na nedalekou rozhlednu Pastýřka pořádáme mezitřídní souboje v míčových hrách, plavání (naštěstí jen pro odvážné a otužilé jedince), ping-pong či minigolf. V rozvrhu kurzu jsou zakotveny také atraktivní sporty paintball nebo střelba ze vzduchovky.
První nejistotu a ostýchavost mezi spolužáky pomáhají odstranit aktivity zaměřené na seznámení v novém kolektivu, posílení důvěry a týmové spolupráce.
Celý kolotoč pohybových aktivit a zábavy je ukončen na závěrečném táboráku, u kterého opekáme špekáčky a kde vedoucí učitelé vyhlásí výsledky všech klání.
Těšíme se, že letos se na této skvělé akci potkáme i s Vámi!

Součástí kurzu byla i návštěva ve společnosti REHAU Moravská Třebová, to abychom nezapomněli proč jsme se do školy vlastně přihlísili ...

Olympiáda Pardubického kraje

Dne 10. 5. 2016 se naši žáci umístili na svělém 3. místě v krajském finále Olympiády Pardubického kraje-Hokejbal proti drogám.

Krajské finále poháru Josefa Masopusta

Po vítězství v okresním kole se naši žáci zúčastnili dne 19. 4. 2016 Krajského finále poháru Josefa Masopusta v kopané. Účastníky byli vítězové jednotlivých okresních kol a to SOU Plynárenské Pardubice, Bohemia Chrudim, VOŠ a SŠT Česká Třebová a SOU Svitavy.

V semifinále jsme se utkali s žáky soukromé školy Bohemia Chrudim a s těmito „profesionály“ (škola je zaměřena na výuku fotbalu) jsme po vyrovnaném průběhu zápasu a stavu 0:0 prohráli až na penalty. Boj o 3. místo, který následoval hned po tomto vyčerpávajícím zápase, naše unavené mužstvo již bohužel prohrálo s VOŠ a SŠT Česká Třebová 3:2.