ZÁJEZDY A EXKURZE

 

28. 5. 2017 - PODPORA DUÁLNEHO VZDELÁVANIA V ČR

 

 

V priebehu roka školiace centrum Schaeffler Skalica navštívi veľa návštev. Tento rok sme už v prvom kvartáli privítali významnú návštevu z opačného brehu rieky Moravy.


Implementácia duálneho systému vzdelávania (teoretická príprava žiaka v škole a odborný výcvik v podniku) v podmienkach školského a podnikového prostredia zaujímala zástupcov Pardubického kraja, riaditeľov SOŠ z Lanškrouna a Svitáv, starostov Lanškrouna a Svitáv a tiež zástupcov partnerských podnikov Schaeffler v Českej republike.

 

Číst více

 

 

 

2. 10. 2017 – STROJÍRENSKÝ VELETR BRNO

 

I letos se 150 našich žáků zúčastnilo ve čtvrtek 12. října mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Již tradičně touto návštěvou usnadňujeme našim žákům přístup  k technologickým novinkám, zejména v oblastech plastikářských a strojírenských.  Letos veletrh obsahoval  všechny klíčové oblasti strojírenského průmyslu:  obráběcí a tvářecí stroje, slévárenské a svařovací techniky, technologie pro povrchové úpravy apod. Mezinárodní strojírenský veletrh je svého druhu největší ve střední Evropě a my jsme přesvědčeni, že i tato forma vzdělávání je užitečná.   

 

  

 

Návštěva SOU Svitavy na Ukrajině

 

Podpisem smlouvy o přátelství se v květnu tohoto roku oficiálně potvrdila spolupráce mezi  městem Svitavy a ukrajinským městem Perečyn. Cílem vzájemné spolupráce je výměna informací  a poznatků zejména v oblasti školství. V září Střední odborné učiliště navštívilo 10 žáků a 5 pedagogů ze Zakarpatské Ukrajiny a  v  týdnu od 25. do 29. října se SOU Svitavy společně se žáky ZŠ Felberova a studenty svitavského gymnázia zúčastnilo návštěvy Ukrajiny. Našim žákům byla nabídnuta zajímavá možnost získat zahraniční zkušenosti a kontakty se studenty z partnerské školy. Prošli jsme rekreační areál Voevodyno a město Užgorod,  prohlédli jsme si prostory partnerské školy a užili si celodenní  program v Koločavě. Těšila nás krásná příroda, pohostinní lidé a nová přátelství. Alice Štrajtová Štefková

 

  

 

  

 

  

23. - 24.5.2017 - REHAU / Techmania
Firma REHAU podporuje technické vzdělání a zejména výuku na našem SOU Svitavy. Díky úzké spolupráci s vedením přední firmy našeho regionu jsme se mohli podívat, jak jsou vzděláváni budoucí zaměstnanci koncernu. Pro naše žáky byla připravena firemní prezentace, ukázky výuky CNC obrábění, konvenčního obrábění, vrtání, použití 3D tiskárny pro výukové účely, extrudér a vstřikovací lis. Součástí ukázky bylo představení prací žáků z jednotlivých oblastí odborné výuky.


 

 

 

Hlavní záměr a účel návštěvy rámovala návštěva experimentální stanice pro zvídavé - TECHMANIA Plzeň, kterou jsme navštívili ještě před příjezdem do Německa. žáci i doprovod ocenili vysokou úroveň podpory vědy a techniky a rozšiřování možností lidské tvořivosti.

 

Závěr dvoudení exkurze patřil návštěvě muzea firmy REHAU. Zde nám byla sdělena historie firmy, vstřikování plastů a extruze.5.4. 2017 - den otevřených dveří TECHNOTRADE

Dne 5.4. 2017 se konal den otevřených dveří společnosti TECNOTRADE Kuřim, který navštívili vybraní žáci 3 ročníku. Žáci si za doprovodu zástupce firmy měli možnost seznámit se stroji značky DOOSAN a jiných značek z portfolia firmy Technotrade, včetně výrobků některých partnerů. Na výstavní ploše 2500 m² žáci shlédli hned několik desítek CNC obráběcích strojů, ukázky obrábění, 3D tiskárny a robotizovaná pracoviště.
  


  

 


 

 

7.10.2016 – STROJÍRENSKÝ VELETR BRNO


KA 8/12

Veletrhu se zúčastnilo 110 žáků naší školy. Žáci 2., 3. a 4. ročníku strojírenských oborů zde měli možnost seznámit se s novými technologiemi a stroji, které zde vystavovaly tuzemské i zahraniční firmy. 

 


29.9.2016 - exkurze do podniku INA Lanškroun


Dne 16.9.2016 se uskutečnila exkurze do výrobního podniku INA Lanškroun. Exkurze se zúčastnilo  celkem 46 žáků SOU Svitavy ze tříd 1.M – obor Mechanik plastikářských strojů a obor Mechanik seřizovač 29 žáků a 1.N – obory Nástrojař a obor Strojní mechanik 17 žáků. 

16.9.2016 - exkurze do podniků v našem regionu


Dne 16.9.2016 se uskutečnila exkurze do výrobních společnosti REHAU Moravská Třebová, UNIPLUS Moravská Třebová, CHAS Moravská Třebová. Exkurze se zúčastnilo  celkem 75 žáků SOU Svitavy ze tříd 1.M – obor Mechanik plastikářských strojů 15 žáků, obor Mechanik seřizovač 13 žáků, 1.N – obor Nástrojař a obor Strojní mechanik 23 žáků, 1.I. – obor Instalatér 24 žáků.


 

18.5. 2016 - den otevřených dveří TECHNOTRADE

 

Dne 18. 5. 2016 se konal den otevřených dveří společnosti TECNOTRADE Kuřim, který navštívili vybraní žáci 3 ročníku. Žáci si za doprovodu zástupce firmy měli možnost prohlédnout moderní CNC stroje, 3D tiskárny, včetně ukázek v součastnosti používaných nástrojů a programů souvisejících s CNC obráběním. Součástí exkurze bylo bohaté občerstvení a vědomostní soutěže o různé ceny. 


 

27. 04. 2016 - projektová exkurze Historie prací techniky
Unikátní výstavu prací techniky navštívilo 16 žáků naší školy. Žáci se měli možnost seznámit s historií prací techniky. Městské muzeum a galerie ve Svitavách představuje v  chronologické řadě 50 exemplářů. Žáci se aktivně zapojili do zkoušení praní či žehlení. Především se však obeznámili s technickými parametry a složením těchto unikátní a dnes již nepostradatelných domácích spotřebičů. 

21.4.2016 - exkurze do mateřského závodu INA Svitavy v Hezogenaurach
 

Dne 21.4.2016 odcestovali žáci SOU Svitavy spolu s pedagogy na exkurzi do mateřského závodu INA Svitavy, do firmy Schaeffler v Herzogenaurachu v Německu. Do výběru se dostali jednak žáci, kteří již od této firmy dostávají stipendium a potom žáci, kteří reprezentovali SOU Svitavy na různých odborných soutěžích.


První den byl, po docela úmorné cestě autobusem, věnován nákupům sportovních potřeb hlavně v outletových obchodech ADIDAS a PUMA, které mají v tomto městě sídlo.


Druhý den žáci navštívili prostory závodu Schaeffler. Závod Herzogenaurachu vyrábí hlavně rotační valivá a kluzná ložiska s vhodnou tepelnou úpravou pro automobilový průmysl. V obrovských halách sledovali žáci postupnou přeměnu pásů plechů a tyčoviny v ložisko. Součástí exkurze byla i návštěva učňovské školy, která sídlí přímo v prostorách závodu. Žáci si prohlédli výukové prostory a kvalitní vybavení školy pro výuku. Žáci si také vyslechli přednášku o této škole, nejzajímavější pro žáky byla informace, že žáci školy berou firemní stipendium 950,- až 1150,- EUR za měsíc bez jakékoli smlouvy.

 

 


 

 

14. 09. 2015 - projektová exkurze Mezinárodní strojírenský veletrh
Strojírenský veletrh navštívilo celkem 119 žáků. Z naší školy se zúčastnily třídy 2. M – Mechanik plastikářských strojů a Mechanik seřizovač, 2.N – Nástrojař a Strojní mechanik, 3.N – Nástrojař, Obráběč kovů a Strojní mechanik, 3.M – Mechanik plastikářských strojů a Mechanik seřizovač, 4.M – Mechanik plastikářských strojů.