Závěrečné zkoušky v SOU Svitavy

11.06.2020

Začátkem června skládali žáci SOU Svitavy tříletých oborů praktické závěrečné zkoušky. Do čtyř odborných dílen zavítal radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

"V prvé řadě oceňuji, že se zkouška koná v řádném termínu a za dodržení předepsaných podmínek. Žáci nemohli několik měsíců docházet na odborný výcvik, jejich příprava tak byla zkrácená. Svitavští učni se ale podle mého názoru dokázali přesto připravit velmi dobře. Pevně věřím, že všech 38 strojních mechaniků, obráběčů, nástrojařů nebo instalatérů splní všechny tři části závěrečné zkoušky a získá výuční list. Jedná se o řemesla, která jsou na trhu práce dlouhodobě nedostatková,“ sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„Zájemce o studium máme do všech našich oborů. Čekají na ně moderně vybavené dílny a vysoce kvalifikovaní učitelé a mistři,“ dodal ředitel školy Leoš Říha.

V SOU Svitavy se pedagogové a žáci zvládli připravit nejen na zkoušky. Učitelé odborného výcviku rozhodně nezaháleli ani v období nucené pauzy. Řezali plast na štíty a na 3D tiskárnách vyráběli upevňovací řemínky.

Alice Štrajtová Štefková