Den s IZS

23.06.2022

Ve středu 22. června 2022 se na svitavské hasičské stanici konal již tradiční Den spolupráce složek integrovaného záchranného systému. Pořadatelé připravili pro návštěvníky bohatý program. Spatřit vycvičené psy jak Policie ČR, tak Celní správy mohli i naši žáci.

Velmi kladně hodnotili perfektní podívanou u zásahu při dopravní nehodě. Hasiči se museli co nejdříve dostat ke zraněné osobě, která zůstala uvězněna ve vozidle. Hasiči zjistili zdravotní stav řidiče a rozsah zranění. K vyproštění zaklíněného řidiče použili hydraulické vyprošťovací zařízení, dále zabezpečili auto proti pohybu a požáru a zabránili úniku provozních náplní. Na místě asistovala zdravotnická záchranná služba, která si převzala vyproštěnou řidičku do své péče. Nechybělo vaření v hasičské kuchyni, kde jsme se dozvěděli, že hořící olej rozhodně nehasíme vodou.

Po celý den byl v areálu k vidění kamerový systém Městské policie Svitavy, mobilní zásahová technika hasičského záchranného sboru, Policie ČR i Zdravotnické záchranné služby Svitavy.

 

Fotogalerie