Eduroam

 

Eduroam
(education roaming) je bezpečná a celosvětová roamingová WiFi infrastuktura vyvíjená a provozovaná mezinárodní výzkumnou a vzdělávácí komunitou. Eduroam vznikl v Evropě. Postupně získal na popularitě a v současnosti je k dispozici na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. Eduroam umožňuje studentům, vědcům a personálu participujících organizací získat přístup k internetu kdekoli je přítomen prostým otevřením jejich laptopu.


Kde a jak se připojit?

V prostorách SOU Svitavy je studentům, zaměstnancům a návštěvníkům k dispozici bezpečné bezdrátové připojení k internetu přes WiFi síť Eduroam.

 


WiFi síť Eduroam je na SOU Svitavy k dispozici v těchto lokalitách
Nádražní 1083, Svitavy

Přes síť Eduroam je možné se připojit k internetu také na mnoha dalších pracovištích a organizacích zapojených do projektu eduroam.cz. K připojení je potřeba uživatelské jméno a heslo. Jméno a heslo může být vydané správcem sítě SOU Svitavy nebo jiné organizace zapojené do projektu eduroam.cz. Všechny návody na tomto webu počítají s tím, že zájemce o připojení má uživatelské jméno vydané SOU Svitavy a to ve tvaru login@sousvitavy.cz

 

Technické parametry

WPA/WPA2 Enterprise, TKIP
ověření přes 802.1x PEAP
jméno serveru radius.sousvitavy.cz
 


 

XML